Białogóra

Białogóra

Białogóra to miejscowość urlopowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Karwią i Łebą, około półtora km od brzegu morskiego. Od Bałtyku rozdziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około 800 m, a 2,5 km w kierunku wschodnim znajduje się zalesiona wydma, od niej wieś wzięła nazwę.

Dlaczego warto tu przyjechać?

PLAŻA

Z nastaniem dwudziestego stulecia Białogóra zaczęła pełnić rolę letniska nadbałtyckiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym szeroka, piaszczysta, nieprzepełniona plaża. W dzisiejszych czasach z wioski wiedzie na nią asfaltowa droga wśród lasu, którą można przejść pieszo lub skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę prowadzi po wykonanym z drewna chodniku. Sama plaża w sezonie wakacyjnym jest strzeżona przez ratowników, znajduje się na niej także zjeżdżalnia wodna.

REZERWAT PRZYRODY

Osoby chętne zaczerpnąć  świeżego powietrza w otoczeniu bogatej przyrody i sąsiedztwie morza, powinny odwiedzić Rezerwat Białogóra, znajdujący się na północ od miejscowości. Należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, ma za zadanie chronić unikatowy kompleks wydm porośniętych lasem i rzadkie gatunki roślin, których flora liczy ok. 80 gatunków.

STADNINA KONI (ul. Bałtycka 2, tel. 587 742 600)

Idealne miejsce dla wszystkich osób pragnących nauczyć się podstaw jazdy na koniu, najpierw na lonży, a później na maneżu. Na nich bowiem czekają kucyki, lub mini zoo, które znajduje się obok stadniny. Osobom już jeżdżącym konno - właściciele zaproponują jazdę w terenie lub galop brzegiem morza. 

Cennik:

 • Spacer na kucu 10,00 zł 5 minut
  Lonża 35,00 zł 15 minut
  Korytarz 40,00 zł 30 minut
  Maneż 50,00 zł 30 minut
  Maneż ind. 110,00 zł 30 minut
  Teren stępo – kłus 70,00 zł 60 minut
  Teren z galopem 70,00 zł

  60 minut

WAKACJE NA ROWERZE

Wczasowicze którzy lubią w wakacje pojeździć na rowerze, nie będą zawiedzeni. Jest w tej okolicy sporo szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można udać się na wycieczkę po sąsiedztwie. Rower można również wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni. 

PARK LINOWY JU-HUU!!! (ul. Jastaka)

Jest to miejsce pełne adrenaliny i zabawy. Idealna atrakcja na spędzenie czasu wolnego w ciekawy sposób. Tor przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, składa się z dwóch torów o różnej trudności. Park otwarty tylko w sezonie letnim.

Cennik:

 • tor łatwy - 25 zł
 • tor trudny - 25 zł
 • karnet 5 wejść - 100 zł (dopłata do górnego toru 5zł)
 • karnet 10 wejść - 170 zł (dopłata do górnego toru 5zł)
 • PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ 

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.debki.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00