Karwieńskie Błoto

Karwieńskie Błoto

Karwieńskie Błoto to osada, którą na grzęzawiskach założyli osadnicy z Fryzji. Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie wioski. Karwieńskie Błoto Pierwsze to starsza wieś, znajdująca się w większej odległości od Bałtyku, przy głównym szlaku komunikacyjnym, tuż przed wjazdem do Karwi, stanowi w pewnej mierze tańszy wariant noclegowy dla turystów, którzy - planując tańsze wczasy - mają ochotę używać pięknej, piaszczystej a także szerokiej plaży, rozrywek oraz atrakcji w Karwi. Odległość od Karwieńskiego Błota Pierwszego do brzegu morza to powyżej 2 kilometrów. Krótsza trasa prowadząca na brzeg morza wiedzie skrajem miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie, które leży bliżej Bałtyku. W obu tych miejscowościach dopiero w latach 70. ubiegłego wieku rozpoczęła się kształtować turystyka. Odległość tej miejscowości od Dębek wynosi 13 km.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA KARWIA

Długa na około 3 km a szeroka na ok. 80 metrów plaża to bezdyskusyjna atrakcja Karwi. Plażę od miejscowości oddziela porośnięty lasem sosnowym pas wydm. Uroku Karwi przydaje lokalizacja w Parku Krajobrazowym, w bliskiej odległości od chronionych rezerwatów przyrody: „Bielawa” i „Przylądek Rozewie”.

CMENTARZ EWANGELICKI 

Jest to mocno zdewastowany cmentarz wpisany do rejestru zabytków, w połowie XIX wieku. Mapa katastralna z 1863 roku potwierdza istnienie cmentarza już w połowie XIX wieku. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy, które mają na celu doprowadzić do tego, aby cmentarz został odrestaurowany.

REZERWAT PRZYRODY WIDOWO

Pomiędzy Dębkami, a Karwieńskimi Błotami II położony jest leśny rezerwat przyrody "Widowo". Jest on częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego powierzchnia wynosi 97,10 ha. Powstał on 1999 roku i obecnie obejmuje fragment wybrzeża morskiego z zespołem form wydmowych - wydmy paraboliczne, wały i pagóry wydmowe, nadmorskie bory i sosnowo - dębowe lasy. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.debki.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00