Ostrowo

Ostrowo

Ostrowo to wioseczka licząca w przybliżeniu 500 mieszkających na stałe mieszkańców, położona około 10 km na wschód od Dębek, pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą. Okolica leżącego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była dawniej często zatapiana i tereny na wzniesieniu stanowiły wyspę - stąd też nazwa miejscowości (ostrów - wyspa). Ostrowo to oaza spokoju, niedaleko znacznych ośrodków turystycznych - Władysławowo (ok 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Stąd niedaleko też na Mierzeję Helską czy do pełnego atrakcji Trójmiasta. Lokalizacja ta przypadnie do gustu amatorom natury.

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Mimo że do plaży jest około 1 km, to wytyczone są tutaj dwa strzeżone wakacyjne kąpieliska. Sama plaża jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, wolna od kamyków. Specjalnego czaru dodaje jej ujście okolicznej rzeczki - Czarnej Wody.

REZERWAT BIELAWSKIE BŁOTA

Umiejscowiono tu rezerwat Bielawskie Błota - nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, w dużych ilościach kwitnących tutaj rok rocznie w maju. Zatrzymuje się tu wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek - przykładowo żurawie. Wytyczone są tu również dwa rezerwaty: Woskownicy i Moroszka Bielawskiego Błota. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.

ZABYTKOWA CHATA KASZUBSKA (ul. Zabytkowa 23)

Przy skrzyżowaniu ulic Zabytkowej i Dożynkowej znajduje się miejsce, w którym od dwustu lat stał zabytkowy budynek mieszkalny wraz z zabudowaniami gospodarczymi. Architektura budowli była typowa dla obszaru Północnych Kaszub z przełomu XVII i XIX wieku. W przyszłości budynek ma zostać poddany rekonstrukcjii.

KORTY TENISOWE (ul. Jagodowa 3, tel. 696 464 333)

Dla lubiących aktywny wypoczynek, na terenie ośrodka wczasowego "Dom pod Pelikanem" są dostępne korty tenisowe. Za opłatą, można z nich korzystać także nie korzystając z zakwaterowania w obiekcie. Korty są oświetlone, więc także późna pora nie stanowi problemu.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.debki.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00